таг: социјална

Украина може да го следи примерот на САД доколку ја забрани...

0
Украинските власти размислуваат за забрана на кинеската социјална мрежа Тик-Ток доколку САД го направат тоа, изјави пратеникот Јарослав Јурчишин во интервју за RBC-Ukraine...

Колку корисници се регистрирани на Treads досега?

0
реклама Тредс е социјална мрежа основана од Мета, која веќе ги поседува Фејсбук и...

Тренчевска: Преку кампањата „Здрав оброк за секое дете“ до здрави навики...

0
Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска ја посетија детската градинка...

Кои се вистинските шанси да освоите нешто на подарок на Инстаграм?

0
АКО КОРИСТЕТЕ некоја социјална мрежа, можеби сте налетале на голем број наградни игри. Ако сте Македонец со профил на Инстаграм, сигурно сте виделе...

Емотиконите слават 40 години, како започна приказната со нив?

0
По две години социјална дистанца поради пандемијата станаа скори неизбежни. Но, оние кои први се досетија на идејата за дигитална иронија веројатно не...

МТСП: Работодавачите да ги почитуваат мерките за топлотен бран и да...

0
Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална работа и во Црвениот...

МТСП: Работодавачите да ги почитуваат мерките за топлотен бран и да...

0
Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална работа и во Црвениот...

Не се вчитуваат фотографии за стори, пораки доцнат, има само црн...

0
Популарната апликација и социјална мрежа „Инстаграм“ од утринава појавува одредени проблеми за корисниците. Според „DownDetector“, интернет портал кој го следи статусот на...

ЗБОГУМ ФЕЈСБУК – светските медиуми со брзина на светлината ја пренесоа...

0
Основачот на најпознатата социјална мрежа Фејсбук, Марк Закерберг објави дека оваа компанија официјално го сменила името. Отсега се вика Мета. Неговата последна...

Трамп најави отворање на нова социјална мрежа

0
Трамп објави дека ќе отвори своја социјална мрежа откако беше забранет од Твитер, Фејсбук и...