таг: собра

Унгарскиот парламент на вонредна седница расправа за приемот на Шведска во...

0
Унгарскиот парламент денеска се собра на вонредна седница на барање на опозицијата за да го стави на дневен ред приемот на Шведска во...

Косово и Албанија, заедно на 110-годишнината од прогласувањето на независноста

0
Денот на знамето ги собра властите на Албанија и Косово, во Валона. На церемонијата на подигнување на знамето, по повод 110-годишнината...

На фестивалот што се одржува во Приштина илјадници музички фанови уживаа...

0
Националниот парк Гермија во Приштина стана точка која собра илјадници љубители на музиката, кои учествуваат...

Кирил Лазаров: Веруваме во убави работи, но од друга страна стоиме...

0
Кирил Лазаров, ја собра нашата најдобра селекција пред новиот голем предизвик, тоа е Европското првенство (ЕП) кое следи на стартот на 2022 година....

Планираше уривање на „Камп Ноу“, заминување на Меси, и на крајот...

0
Агусти Бенедито не собра доволно потписи, и нема да биде меѓу кандидатите за прв човек на фудбалскиот клуб Барселона. ...