таг: смени

НАСА ги одложи повратните мисии на Месечината: „Не е она што...

0
НАСА го смени распоредот за лунарните мисии. Летот на мисијата Артемида II, кој сега е закажан за септември 2025 година и мисијата Артемис...

Првата Mакедонска Фудбалска Лига, нема трпение за тренери

0
Првата Mакедонска Фудбалска Лига (ПМФЛ) често носи тренерски смени. Оваа сезона 10 од 11 учесници сменија тренери и затоа македонскиот шампионат е на...

Македонскиот младински фудбалски репрезентативец Станковски ќе го облече дресот на турскиот...

0
Македонскиот младински фудбалски репрезентативец Лука Станковски ги смени клупските бои и премина од редовите на скопски Работнички во турскиот прволигаш Газиантеп. Станковски...

Сепак попушти, логото на УЕФА сега е во боите на ЛГБТ...

0
УЕФА ја смени фотографијата на официјалниот Твитер налог каде сега се наоѓа грбот во боите на виножитото. „УЕФА е горда...

Наместо „британски“, „индиски“, соевите ќе се именуваат „алфа“, „бета“, „гама“

0
СЗО ги смени имињата на мутациите на коронавирусот, пишува Би-Би-Си. Британскиот, индискиот и останатите соеви отсега ќе бидат именувани според буквите од...

Британија ги промени законите, „заклучувањето“ може да се продолжува до 17...

0
Британската влада ги смени законите за заклучување без многу врева, што го олесни донесувањето одлуки за затворање...

„Еурактив“: Бугарија се обидува да ја смени тактиката кон Скопје

0
Бугарија се обидува да ја смени тактиката кон Скопје, откако земјата во декември го блокираше патот на...

Вучиќ: С Македонија го смени и името, па не ја примија...

0
Македонија дури и името го смени, а ЕУ ни тогаш со таа земја не ги отвори пристапните преговори, изјави српскиот...

Вучиќ: Северна Македонија го смени и името, па не ја примија...

0
 Македонија дури и името го смени, а ЕУ ни тогаш со таа земја не ги отвори пристапните преговори, изјави српскиот претседател Александар...