таг: случај

СИРИЗА со критики до грчката Влада за Договорот од Преспа

0
Да реагира во случај на прекршување на Договорот од Преспа, со користење на средства како замрзнување на европската перспектива, бара од...

Провалил во куќа за да изеде колач, а потоа избегал низ...

0
реклама Необичен случај се случи за време на викендот во Германија – маж влегол...

Имате настинка? Оваа храна ќе ве окрепи

0
Во случај кога треба експресно да го засилите имунитетот, постои храна која може да ви помогне во тоа. Одредени намирници изобилуваат со витамини,...

Јужна Африка поднесе тужба до МСП против Израел обвинувајќи го за...

0
Јужна Африка поднесе случај против Израел до Меѓународниот суд на правдата (МСП), обвинувајќи го за злосторството геноцид врз Палестинците во Газа по речиси...

Што е Конго-кримска хеморагична треска, како се пренесува и како да...

0
По смртниот случај со младата штипјканка која почина од Конго-кримска хеморагична треска поради каснување од крлеж, како и новиот случај на зараза потврден...

Вработен на Инфективна хоспитализиран поради конго-кримска хеморагична треска

0
По потврдување на случај на Конго-кримска хеморагична треска кај жена на 27-годишна возраст, еден од вработените на Клиниката за инфективни болести...

Во Грција регистриран првиот случај на вирусот Западен Нил за оваа...

0
Првиот случај на заразниот западнонилски вирус за 2023 година во Грција е регистриран во северниот дел на земјата, односно во општина Серес, соопштија...

Прв случај на морбили кај 13-месечно дете од Свети Николе

0
Потврден е прв случај на морбили кај 13 месечно дете од Свети Николе. Марија Димитрова директор на Центарот за јавно здравје-Штип, потврдува дека...

Случај на кравјо лудило во Холандија

0
Холандија пријави случај на говедска спонгиформна енцефалопатија (БСЕ) на сточарска фарма, нагласувајќи дека...

Истражување – Кои делови од зградите се најбезбедни во случај на...

0
Се смета дека најбезбедното место за заштита во случај на нуклеарна експлозија е...