таг: Скоро

СЗО: Околу 36 милиони Европејци страдаат од долготрајни последици на ковид

0
Скоро 36 милиони луѓе во европскиот регион, од почетокот на пандемијата на Ковид-19, според европскиот огранок на Светската здравствена организација, можеби развиле долгорочни...

17-годишно истражување откри која е најстресната работа на светот

0
реклама Скоро не постои работа која не е стресна од време на време, а...

Петте најчести митови за воспитувањето кои немаат многу врска со вистината

0
СКОРО сите родители сигурно претходно ги слушнале митовите за родителството, а можеби дури и им верувале, со оглед на тоа што звучеле толку...

Се појави видео од возачки испит во Кина – веројатно е...

0
Скоро 13 милиони луѓе погледнале видео од кинескиот возачки испит, кој е веројатно најтешкиот од ваков вид во светот. Видеото се појави...

Данил Медведев, без шанси за полуфиналето во Торино

0
Тричасовниот маратон, кој траеше скоро до полноќ, заврши со победа на Стефанос Циципас над Данил Медведев со...

Скоро 30 отсто од жените користат боледување поради симптоми на менопауза,...

0
Скоро 30 отсто од жените користат боледување поради симптоми на менопауза, но само мал дел од нив ја наведуваат отворено оваа причина за...

СЗО објави колку луѓе во светот се починати од корона вирусот

0
Скоро 15 милиони луѓе умреле од инфекција со коронавирус или од нејзиното влијание врз пренатрупаните...

Погледнете како Роналдо се прости од Солскјер (ФОТО)

0
Оле Гунар Солскjер по скоро три години повеќе не е тренер на Манчестер Јунајтед. Веста во неделата на своите официјални страници ја објави...

Бартомеу: Не требаше да си оди Меси, нашето раководство не беше...

0
Актуелниот претседател на Барселона, Жоан Лапорта скоро секоја недела ја потсетува јавноста во каква катастрофална ситуација неговиот претходник Хосеп Марија Бартомеу го остави...

Клоп: Њукасл ќе стане фудбалска велесила

0
Њукасл во многу скоро време ќе стане фудбалска велесила, а Премиерлигата ќе мора да објасни зошто дозволи овој клуб да стане сопственост на...