таг: Скопје

„Халкбанк“ и „Литера“ го прославија Светскиот ден на литературата за деца...

0
Скопје, 2 април 2024 – Во чест на Светскиот ден на литературата за деца, „Халкбанк“, во соработка со Меѓународниот фестивал за деца „Литера“,...

Вкупно 57 случаи на голема кашлица во Скопје, засега нема мали...

0
Во Скопје се евидентирани вкупно 57 случаи на голема кашлица сезонава, нема регистрирано мали сипаници, овие податоци се заклучно со 22 февруари, потврди...

На Инфективната клиника почина 20-годишна девојка од грип

0
На Инфективната Клиника во Скопје почина 20-годишна девојка како последица на грип. Како што пренесуваат медиумите, девојката имала коморбитети и не била...

Курти: Србија не сака нормализација, Косово не треба да се казнува

0
Косовскиот премиер Албин Курти денеска во Скопје изјави дека процесот за нормализирање на односите со Србија не е лесен, бидејќи Белград...

Внимателно со алкохолот, без пиротехнички средства во Новата, препораки од „Здравствен...

0
Од ЈЗУ „Здравствен дом Скопје“ во изјава за МИА апелираат граѓаните да внимаваат со консумирање алкохол и да се воздржат од користење пиротехнички...

Втора годишна конференција за здравство на АмЧам во Скопје

0
Во Скопје денеска ќе се одржи втората годишна конференција за здравство во организација на Комитетот за здравство при Американската стопанска комора во Македонија...

И Софија го протера рускиот свештеник кој агитираше и во Македонија

0
По Скопје сега и официјална Софија го протера рускиот свештеник Васијан Змеев. Тој беше челник на Руската црква во Бугарија, а...

Американската амбасада за посетата на Курти: Настаните ги видовме како...

0
Амбасадата на Соединетите Американски Држави (САД) во Скопје не гледа за неопходно да...

Одбојкарите во Кавадарци, следат тестови со Израел и Јапонија

0
Се ближи почетокот на Европското првенство во одбојка, а Скопје е еден од домаќините на...

МЗТ Скопје со американско дуо на бековските позици

0
Македонскиот шампион МЗТ Скопје промовира уште двајца странци, кои според нивните пишувања ќе бидат последни за новата сезона. Се работи за американско дуо...