fbpx
26.8 C
Skopje
петок, август 6, 2021

таг: Скопје

Двајца пациенти починаа од ковид-19, нови 74 заразени

0
Двајца пациенти, од Скопје и од Кичево, над 60 години починале од компликации од ковид-19 информира министертвото за здравство. Регистрирани се две...

ФОТО: Шилегов делеше дресови, за Рама од Јувентус, а за Вучиќ?!

0
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов вчера беше домаќин на претседателот на Србија Александар Вучиќ, премиерот на Албанија Еди Рама и премиерот на...

Деветгодишниот Никола донираше матични клетки: Мора да ја спасам сестра ми!

0
Деветгодишниот Никола од Скопје е првото дете-донор на периферни матични клетки во Македонија кои ќе бидат искористени за лекување на неговата 15-годишна сестра...

Скопјанка гневна на системот: Не ја хоспитализираа сестра ми со сатурација...

0
Соња Цаковиќ од Скопје, сопруга и мајка на две деца, која работната кариера ја посветила на педагогијата помагајќи им на деца без родителска...

МЗТ не го дава Аеродром и ја доби првата битка од...

0
Екипата на МЗТ Скопје славеше над Еуро Никел (83-81) во првиот меч од финалната серија во македонската Прва лига која се игра до...

Инфективна клиника и ГОБ „8 Септември“ остануваат ковид центри

0
Во Скопје само Инфективната клиника и ГОБ„8 Септември“ остануваат како ковид центрите за лекување на болните од корона вирус. по есенско зимскиот бран...

Во втора лига и кошаркарскиот тим на Вардар

0
Вториот тим на МЗТ Скопје, односно јуниорите МЗТ Скопје УНИ Банка и официјално остануваат во Првата кошаркарска лига. Ова доаѓа откако Арбитражната комисија...

МЗТ Скопје го „преслуша“ вечниот ривал Работнички и стигна до 10-та...

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје триумфираа во кошаркарскиот Куп на Македонија кој од годинава го носи името на легендарниот Благоја Георгиевски – Буштур. За...

СКОПСКО со поддршка за македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство

0
Пивара Скопје и СКОПСКО постигнаа договор со Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) за поддршка на македонската фудбалска...

Пивара Скопје е нов партнер на ФФМ, во пресрет на дебито...

0
Пивара Скопје денеска стана официјален партнер на ФФМ во пресрет на дебито на нашата репрезентација на Европското...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
41 %
0kmh
90 %
пет
33 °
саб
36 °
нед
40 °
пон
42 °
вто
36 °

Последни објави