fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: сите

Д-р Беќаровски: Зошто Македонците умираат почесто од ковид-19 и како тоа...

0
Сите бевме шокирани од високата смртност и релативно пониската возраст на починатите во Македонија во однос на голем број други држави.Голем дел од...

„Вашингтон пост“ наложи задолжителна вакцинација за своите вработени

0
Сите вработени во „Вашингтон пост“ мора да обезбедат доказ дека се вакцинирале против Ковид-19 до средината на септември, доколку сакаат да останат на...

ССМ: Да го заштитиме здравјето на работниците во услови на топлотен...

0
ССМ ги повикува сите работодавци, во услови кога се најавува дека во наредните денови, целата територија на државата ќе биде зафатена со температури...

Барселона плати над 300 милиони евра за три sвезди, сега ги...

0
Со сите средства, Барселона се обидува да заштеди и да ја подобри финансиската слика и конечно да обезбеди услови за нов договор за...

Принуден неплатен одмор за невакцинираните работници во центрите за грижа во...

0
До 16 август 2021 година, сите работници во јавните и приватните домови за нега на стари лица, во центрите за рехабилитација, за грижа...

Ново правило за невакцинирани здравствени работници во Србија: Тие можат да...

0
Сите здравствени работници и медицински персонал кои не биле вакцинирани ќе треба да направат PCR-тест за коронавирус пред да се вратат на работа...

Западен Балкан на „зелената“ листа за патување во Австрија

0
Сите земји од Западен Балкан од денеска се на епидемиолошката „зелена“ листа на Австрија. Како што е...

Јапонија разгледува забрана за публика на Олимписките игри

0
Јапонија размислува да ги забрани сите гледачи на Олимписките игри, бидејќи е можно проширување на ограничувањата за...

СТРОГИ МЕРКИ: Еве како ќе работат баровите и кафулињата во Грција

0
Од 8 јули сите угостителски објекти во Грција, како што се баровите, кафулињата, местата за забава и слично, ќе работат само за гости...

По стоти пат повторно се најавуваат реформи во администрацијата

0
Потребна е реорганизација на сите министерства, агенции, инспекциски служби, односно институции кои се под Владата. Ова е...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави