fbpx

таг: син

Познат лекар доби син на 83 години

0
Д-р Алберт Кормилот доби син на 83-годишна возраст со својата партнерка Естефанија, која е 48 години помлада од него. Познатиот аргентински нутриционист...

Денеска е спомен на Светиот пророк Осија: Го прорече доаѓањето на...

0
Син Веириин од племето Исахарово. Живееше и пророкуваше 800 години пред Христа. Неговите боговдахновени зборови се наоѓаат во неговата книга составена од...

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

0
Светиот пророк Осија Син Веириин од племето Исахарово. Живееше и пророкуваше 800 години пред Христа. Неговите боговдахновени зборови се наоѓаат во неговата...

Според Календарот на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

0
Светиот апостол Јаков Син Алфеев и еден од Дванаесетте големи апостоли. Роден брат на евангелистот Матеј. Сведок на словото на вистината и...

ВИДЕО | Татко и син повторно заедно по 57 години: Најемотивното...

0
Ричард Меклереј, својот син Џим го видел пред 57 години, додека тој се уште бил бебе. Откако неговата мајка го дала на...

Виц на денот: Наставничка

0
Разговараат Трпе со син му:– Сине, ти се допаѓа ли новата наставничка?– Ми се допаѓа, тато. Таа е млада и убава, но...

ФОТО | Ова е синот на Елизабет Харли: Нејзината врска со...

0
Демијан е син на англиската актерка и поранешна манекенка Елизабет Харли (55), а обожавателите велат дека тој повеќе личи на убава жена...

ФОТО | Ова е доказ дека Ромео Бекам би можел да...

0
Ромео Бекам, средниот син на Викторија и Дејвид Бекам, е на добар пат сам да изгради успешна кариера. Малиот...

ФОТО: Синот на Бекамови го продава својот оштетен блузон за 150...

0
15-годишниот син на Викторија и Дејвид Бекам, Круз Бекам на Инстаграм објави уникатен, но оштетен блузон за кој велеше дека го продава...

Синот на првиот хрватски претседател Фрањо Туѓман, приклучен на респиратор

0
Пратеникот од ХДЗ и син на првиот хрватски претседател Фрањо Туѓман, Мирослав Туѓман е заболен од Ковид-19 и во моментов се лекува во...