таг: СЗО

СЗО загрижена за порастот на случаите на корона вирус во повеќе...

0
Светската здравствена организација (СЗО) е загрижена поради порастот на случаите на корона вирус во неколку земји пред претстојната зима, јави ДПА. ...

СЗО загрижена за порастот на случаите на коронавирус

0
Светската здравствена организација (СЗО) е загрижена поради порастот на случаите на коронавирус во неколку земји пред претстојната зима, јави ДПА. За жал,...

СЗО: Внимателно ја следиме новата варијанта на вирусот Ковид

0
Светската здравствена организација (СЗО) и американските здравствени власти објавија дека внимателно ја следат...

Последиците од мутациите на ковид-19 уште не се познати

0
Светската здравствена организација (СЗО) и СAД ја следат новата варијанта на коронавирусот САРС-КоВ-2. Моментално е непознато потенцијалното значење на бројните мутации. СЗО...

СЗО бара поскапување на цигарите

0
Светската здравствена организација (СЗО) смета дека цигарите треба да поскапат. Во...

Мачки во Полска имаат птичји грип, има ризик и за луѓето,...

0
Светската здравствена организација (СЗО) денеска соопшти дека десетици мачки во Полска се заразени со птичји грип и има ризик вирусот да се пренесе...

СЗО следниот месец ќе го прогласи аспартамот како можна причина за...

0
реклама Светската здравствена организација (СЗО) во јули ќе го прогласи вештачкиот засладувач – аспартам...

СЗО ќе го прогласи аспартамот како можна причина за рак

0
Светската здравствена организација (СЗО) во јули ќе го прогласи вештачкиот засладувач – аспартам како можна причина за рак, јавија западни медиуми повикувајќи се...

Светот мора да се подготви за нова, уште посмртоносна пандемија

0
Протече нацрт договор на СЗО, кој открива нова пандемија. Според професорката на Универзитетскиот колеџ во Лондон, Маријана Мацукато, договорот открива дека светот...

СЗО: Очекуваниот животен век се зголемува за околу десет години за...

0
Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека очекуваниот животен век на оние кои престануваат да пушат во своите 30-ти се зголемува за околу десет...