fbpx

таг: се

Се урна зграда во Индија, има жртви

0
Најмалку тројца луѓе загинаа, а 11 се повредени во уривање на трошна станбена...

Тела на 46 мигранти пронајдени во камион во Тексас

0
Најмалку 46 тела се пронајдени во приколка на напуштен камион на периферијата на Сан Антонио, Тексас. Advertisements ...

Итен состанок на Советот за безбедност за нападите на Русија во...

0
Советот за безбедност на ОН ќе се состане за да разговара за целните напади на...

Астронаути со Спејс Икс на пат кон Меѓународната вселенска станица

0
Четворица астронаути се на пат кон Меѓународната вселенска станица по спектакуларното ноќно лансирање. Advertisements ...

Руски проектили погодиле преполн трговскиот центар во централна Украина

0
Најмалку две лица загинале, а 20 се повредени, од кои девет потешко, откако руски проектили...

Дали јадеме хамбургери на погрешен начин?

0
Плескавиците се еден од најпопуларните оброци во светот. Вклучени се во менијата на голем број ресторани, а изгледа тешко да се замисли нешто...

Езеро среде море: Хрватско чудо на природата, каде водата достигнува над...

0
Езерото се вика Мир и прави чуда со околниот пејзаж. Паркот на природата Телашчица е залив во југоисточниот дел на Дуги Оток....

Објавена мапа со места каде има виолетови медузи – зошто се...

0
Виолетовите медузи веќе се појавија на многу плажи во Грција. Се сметаат за многу опасен вид, односно еден од најопасните видови...

Ова се 24-те најинтелигентни луѓе кои чекореле по светот: Најголемите генијалци...

0
Секој над 140 се смета за генијалец… Интелигенцијата може да се мери на различни начини. Некои веруваат во тестови за интелигенција,...

Ова е најретката крвна група: Со неа се родени само 43...

0
Ако некогаш сте се обиделе да ја пронајдете најретката крвна група на Интернет, веројатно сте наишле на повеќе прашања отколку одговори. ...