таг: се

Самитот на Западен Балкан почна во Тирана без лидерите на Црна...

0
Лидерите на Западен Балкан се собраа денеска во Тирана на самит посветен на...

Смртта на Навални не му дава мир на Путин: „Нема да...

0
Илјадници ожалостени се собраа денеска на погребната служба на најистакнатиот руски критичар на Путин, Алексеј Навални во Москва. Се слушаше како извикуваа: „Навални,...

Повеќе од милион луѓе во Бразил се претпоставува дека се заразени...

0
Инфекцијата со денга моментално се шири со невообичаено брзо темпо во Бразил, јави ДПА. Во првите два месеца од годинава во јужноамериканската...

(ВИДЕО) Илјадници граѓани пред погребот на Навални во Москва, тензиите растат

0
Безбедносните сили во Москва денеска демонстрираа сила додека ожалостените се собраа на погребот на противникот на Кремљ Алексеј Навални, кој почина пред две...

Месечен хороскоп за март 2024 година

0
ОвенЗа среќа, кога ќе се вратите дома, ќе можете да се опуштите и да разговарате со партнерот. Не двоумете се да ја...

Очите говорат за проблемите со срцето

0
Срцевите заболувања се една од главните причини за смрт во светот, па затоа е важно навреме да се забележате предзнаците на овие болести....

Возачите на погребалните возила одбиваат да го однесат телото на Навални...

0
Обидите да се ангажира погребално возило за да се однесе телото на телото на Алексеј Навални на неговиот погреб се спречени од непознати...

ЕП усвои Извештај со кој бара укинување на ветото при гласањето...

0
Европскиот Парламент денеска усвои извештај во кој се залага за поширока примена на гласањето со квалификувано мнозинство во процесот на проширување на Европската...

Човек кој има ретка болест се соочува и со стравот дали...

0
Ретките болести се тест за декларираната социјална правда, еднаквост и хуманост на македонското општество. Покрај соодветното лекување, суштински се и социјалниот ефект, прифаќањето...

ПРОПАГАНДНАТА ВОЈНА И ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Најскапата операција во историјата на руските...

0
Која е целта на најновата руска пропагандна операција? Како се спроведуваат руските пропагандни операции? 1,5 милијарди долари...