fbpx
26.8 C
Skopje
петок, август 6, 2021

таг: се

(ВИДЕО) Евија во пламен, наредена итна евакуација

0
Пожарот брзо се шири, а голем број куќи се уништени. Огнената стихија им се заканува и на...

(ФОТО+ВИДЕО) Во 24 куфери носел над еден тон кокаин и бил...

0
Уапсени се и четворица членови на екипажот, од турска националност, а идентитетот на шпанскиот државјанин не се откриваШпански државјанин е уапсен на аеродромот...

Словенија испраќа 16 противпoжарни возила и 46 пожарникари

0
Најдоцна до утре се очекува во земјава да пристигнат 16 противпижарни возила и 46 пожарникари од Словенија...

Навивачите на Интер со транспарен јасно им кажаа на кинеските сопственици...

0
Се погласни се гласините дека Ромелу Лукаку ова лето би можел да го напушти тимот на Интер. Гласините дека најдобриот стрелец...

Трајковски: Веќе сме во нов бран на Ковид-19, врвот би бил...

0
Веќе се наоѓаме во нов бран на корона вирусот, а врвот се очекува на 10 септември. Ова за „Фокус“ го појаснува професорот...

ДЕЛТА СОЈОТ СЕ ШИРИ СО НЕВИДЕНА БРЗИНА – во оваа соседна...

0
Во Косово изминатите 24 часа се извршени 3.160 тестирања со методот РТ-ПЦР, од кои како заразени резултирале 221 лице, што е највисока бројка...

ВИДЕО: Ериксен се појави на тренингот на Интер, средбите беа емотивни

0
Кристијан Ериксен се појави во тренинг кампот на Интер.  Средбите со неговите соиграчи беа емотивни. Тој за прв пат допатува во Милано откако...

Пожарите предизвикуваат „главоболки“ за многу земји во регионот и во Европа

0
Последните денови пожари се проширија во некои региони во Косово. Како резултат, евидентирана е една жртва во селото Новосела во Малишева. Според изјавите...

Уапсен мажот кој се закануваше со бомба во зградата на украинската...

0
Уапсен е мажот кој се закануваше дека ќе активира бомба во седиштето на Украинската Влада. Првично не беше јасно зошто влегол во...

Неодамна се посрамоти, па Баерн го испрати на нова позајмица (ВИДЕО)

0
Џошуа Зиркзи уредно се посрамоти пред десет дена на пријателскиот натпревар помеѓу Баерн и Ајакс. Тогаш коментаторот на ТВ -емисијата на...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
41 %
0kmh
90 %
пет
33 °
саб
36 °
нед
40 °
пон
42 °
вто
36 °

Последни објави