таг: Свифт

Единствената жена на листата: Тејлор Свифт е меѓу 10-те најплатени ѕвезди...

0
ТЕЈЛОР Свифт е единствената жена на листата на Форбс за 10 најплатени ѕвезди во светот. Пејачката во вторникот беше рангирана на деветтото место...

ВИДЕО: Тејлор Свифт објави љубовна песна која ја напишала пред повеќе...

0
Кантавторката Тејлор Свифт објави нова љубовна песна наречена „Mr. Perfectly Fine“, дел од нејзиниот албум „Fearless“, кој ќе биде реобјавен наскоро....

ФОТО: Тејлор Свифт јавно ја покажа пораката која ја добила од...

0
Пејачката Тејлор Свифт брилираше на доделувањето на Греми наградите, бидејќи по овогодишната церемонија се впиша во историјата станувајќи првата жена уметник која...