таг: Светското

Злато за Самуелсон на биатлон во германскиот Оберхоф

0
Швеѓанецот Себастијан Самуелсон победи на последниот ден на Светското првенство во биатлон, 15 км масовен старт во...

Хозе Мурињо со негативен одговор за понудата од Бразил

0
Тите поднесе оставка како селектор на Бразил по Светското првенство во Катар и Бразилската фудбалска конфедерација (ЦБФ)...

Голови, “Катар 2022” пред Русија и Бразил

0
За време на Светското првенство во Катар, на 64 натпревари беа постигнати 172 гола, што е најмногу...

Mеси “МВП”, Мартинез најдобар голман, а Фернандез најдобар млад играч!

0
ФИФА ги прогласи најдобрите по крајот на Светското првенство во Катар, а меѓу нив доминираа играчи од...

Aко се е изедначено, за „Златната копачка“ одлучува и минутажата

0
Светското Првенство во Катар дојде до самиот крај, до распределбата на медали и последните два натпревари. Во...

Хозе Мурињо седнува на клупата на Португалија?!

0
Португалската репрезентација ќе добие нов селектор по Светското првенство (СП) во Катар, затоа што Фернандо Сантош ќе...

Четвртфиналето ќе биде крај за Меси, Модриќ, Англија и Роналдо?

0
Денес и утре на Светското првенство во Катар ќе се одиграат четвртфиналните натпревари. Медиумите, вообичаено се занимаваат...

Бразил победник во “Катар 2022”, финале со Португалија

0
Светското првенство во Катар дојде до четвртфиналето. Борбата за место меѓу најдобрите четири селекции во светот ќе започне во петок. Бразил и натаму...

„Бомба“ од Шпанија, Реал Мадрид тргнува по ѕвездата на Ман. Јунајтед

0
Реал Мадрид ја користи паузата во првенството поради Светското првенство за да го проучи трансфер пазарот. Според...

ФИФА размислува за воведување на пенал рулет во групната фаза?!

0
Светското првенство за четири години ќе се одржи во Соединетите Американски Држави, Канада и Мексико. Меѓународната фудбалска...