таг: Сараево

Антеа од Сараево е заштитно лице на Светското првенство во Катар

0
АНТЕА Хофман од Сараево е заштитно лице на рекламата за Светското првенство кое треба да започне во Катар. Убавата Антеа се појавува...

Повторно пребројување на гласовите за претседател на Република Српска

0
Во Сараево денеска ќе започне пребројувањето на гласачките ливчиња за претседател на Република...

МЗТ Скопје со нова победа во АБА 2 лигата

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје турнирот во Сараево го завршија со максимален ефект, победен е и Ловќен (100:81), за второ место на табелата...

Во Сараево се одржува Винофест

0
Во Сараево утре и задутре се одржува 14. Меѓународен вински и гастрономски фестивал „Sarajevo Wine Fest“. Местото на збидувањата е хотелот „Сараево Холидеј“....

Во Сараево измерени рекордни 38,5 степени Целзиусови

0
Во Сараево е надминат апсолутниот температурен максимум за јули, откако вчера беа измерени 38,5 степени Целзиусови. ...

Чавушоглу: Одбиваме да дискутираме за промена на границите на Балканот

0
Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу денеска во Сараево изјави дека неговата земја одлучно одбива каква...

Играчите на Сараево пееја и го поканија Златан Ибрахимовиќ на прославата...

0
Сараево го победи Широки Бријег со 1:0 во дербито на колото и се приближи до титулата шампион...

Денеска улиците во Сараево украсени со стотици знамиња – БиХ го...

0
Улиците во Сараево денеска се украсени со стотици знамиња на Босна и Херцеговина по повод 1 март, Денот на независноста на оваа земја,...

Во соседството се појави новиот сој на коронавирус- еве ги деталите

0
Во Сараево изминативе денови е откриен британскиот вид коронавирус, пренесуваат локалните медиуми. Како што наведуваат, странски државјанин кој престојувал во Сараево како...

Поради дојава за бомба, евакуирана зградата на суд во Сараево

0
Општинскиот суд во Сараево утрово беше евакуиран поради дојава дека е поставена експлозивна направа, соопшти Оперативниот центар на Министерството за внатрешни работи на...