таг: Сандански“

Почна имунизацијата со руската вакцина, во „Јане Сандански“, вакцинирани 116 лица

0
Во поликлиниката „Јане Сандански“ каде денеска почна вакцинацијата со руската вакцина „Спутник V“ досега се вакцинирани 116 лица, информираа од оваа здравствена установа...