таг: самиот

Средба на претседателот Пендаровски со претседателот на Украина, Зеленски

0
Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на самиот Украина – Југоисточна Европа, денеска во Тирана оствари средба со претседателот на Украина, Володимир...

Беше убав, харизматичен, со плави очи и паметен, атрибути пред кои...

0
НЕНАД ЈОВАНОВИЌ На самиот почеток на документарниот филм „Навални“, главниот инспиратор вели, „Дали е ова приказна за мојот живот или не...

Најдолгата стаза за скијање во светот: Спуштањето трае три и пол...

0
рекламаТој самиот, наводно, сакал да се спушти во Гринделвалд после работа и да ја помине ноќта таму. Секое утро се враќаше на...

6 НАЈОПАСНИ ДАТУМИ ВО МАРТ: Овие денови мора да ги држите...

0
Самиот март е исклучително позитивен месец, но за жал, содржи денови кои можат да се окарактеризираат како многу опасни Март 2023 година...

Кирјос се откажа од Австралија Опен, поради повреда

0
Самиот старт на Австралија Опен донесе уште еден проблем за организаторите, откако најдобриот домашен тенисер, Ник Кирјос,...

Aко се е изедначено, за „Златната копачка“ одлучува и минутажата

0
Светското Првенство во Катар дојде до самиот крај, до распределбата на медали и последните два натпревари. Во...

Ја викаат најтажното лице на Холивуд, а тој е причината: Овој...

0
Од самиот почеток на врската, а потоа и бракот на Џастин и Хејли Бибер, едно нешто секогаш се одолговлекуваше – неговата љубов кон...

СЗО: Преминот на Ковид-19 во ендемска форма не значи дека не...

0
Самиот факт дека пандемијата на Ковид-19 еден ден ќе биде ендемична не значи дека вирусот повеќе нема да биде опасен, предупреди директорот за...

Пелистер поразен во АБА 2 лигата, сега од Широки

0
Битолчани со серија 7-1 во самиот финиш намалија на само минус еден, имаа и напад за победа, но Димитар Караџовски го промаши шутот...

ВИДЕО: Силекс преку Додевски до рано водство

0
На самиот старт од натпреварот, Силекс донесе преднос од 1-0 на првиот натпревар во Конференциската лига на УЕФА. Кристијан Додевски во...