таг: саботата

Истекува рокот за евакуација на цивилите од северна Газа

0
Израелски воени тенкови се распоредија во јужен Израел во саботата, додека војната Израел-Хамас влезе во осмиот ден. Многу Палестинци се...

Грчките медиуми со нови детали за убиството на Халкидики

0
Грчките медиуми открија нови детали за убиството во саботата на Халкидики кога беше...

Хаман: Не ја отфрлам опцијата Тухел наскоро да замине

0
Баерн Минхен ја шокираше германската јавност, кога во саботата, ведаш по освојувањето на шампинската титула...

Снежно невреме во Европа, делови без струја во Полска, Словачка и...

0
Обилниот снег во саботата предизвика прекин на електричната енергија и бројни сообраќајни несреќи во Чешка,...

За еден месец во Кина од ковид-19 починаа 60 илјади лица

0
Кина во саботата објави дека во болниците во текот на триесеттина дена откако се укинати строгите епидемиолошки мерки, починале околу 60.000 луѓе чијашто...

Северна Кореја лансираше три нови балистички ракети

0
Северна Кореја лансираше три нови балистички ракети во саботата наутро по локално време, кои паднаа...

„Твитер“ почна да наплаќа за синото лого

0
„Твитер“ во саботата ја ажурираше својата апликација во „Еп-стор“ на „Епл“ за да почне да наплаќа 8 долари за синото лого што означува...

За два дена само 1.133 граѓани првпат се вакцинирале

0
Во петокот и саботата аплицирани се вкупно 4.684 дози вакцини, од кои 1.133 се аплицирани како прва доза, 916 се ревакцинирани, а 2.635...

По две дози од вакцините примиле 775.825 граѓани

0
Во петокот и во саботата аплицирани се вкупно 5.556 дози вакцини, од кои 950 се аплицирани како прва доза, 1.124 се ревакцинирани, а...

Три пати повеќе лица примиле трета, во споредба со прва доза...

0
Во петокот и во саботата аплицирани се вкупно 5.556 дози вакцини, од кои 950 се аплицирани како прва доза, 1.124 се ревакцинирани, а...