таг: саботата

Втора доза вакцина против ковид-19 примиле 45 отсто од полнолетните граѓани

0
Во петокот и во саботата аплицирани се вкупно 3.250 дози вакцини, од кои 884 се аплицирани како прва доза, 2.257 се ревакцинирани, а...

Рекордно високи температури во северозападниот дел на САД

0
Рекордно високи температури се регистрирани во саботата низ северозападниот дел на САД, беше објавено денес. ...

Странски турист во Солун приклучен на апарати, во земјата влегол со...

0
Странски турист, кој во саботата пристигнал во Солун со негативен тест, од вчера е хоспитализиран и приклучен на апарати на Одделот за интензивна...

Пике смета дека не е готово: „Ако ги добиеме сите игри...

0
Барселона во саботата одигра 0-0 со Атлетико и многумина останаа без титула. По ова реми, Барселона...

Зошто Жорди Алба на Модриќ му го покажа грбот на Реал...

0
Реал Мадрид во саботата ја победи Барселона со 2:1 во големото дерби на домашен терен. ...

Сите аларми се вклучени на Јувентус, Пирло има „натпревар за одлука“...

0
Јувентус во саботата дојде на делба на четвртото место по ремито со градскиот ривал Торино (2:2). Всушност,...

Кајли Џенер нападната од активисти за права на животните: Ти си...

0
Кајли Џенер во саботата се соочи со активисти за заштита на животните кои ја нападнаа демонстранти нарекувајќи ја чудовиште. ...