fbpx

таг: Руски

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина?!

0
Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евровизија, се наведува во публикацијата на апликацијата Телеграм. Килнет, група која...

Нов напад на руски хакери врз платформите на социјалните мрежи

0
Руски хакери започнале нов напад врз странски лидери, насочени кон платформите на социјалните медиуми со...

Војна во Украина: Колку треба да биде загрижена Молдавија?

0
Украинскиот претседател Влодимир Зеленски ги коментираше изјавите на високиот руски воен командант, кој рече дека Москва сака да ја преземе контролата...

Зеленски: Инвазијата на Украина не е крај на плановите на Русија

0
Откако руски генерал изјави дека Русија сака целосна контрола врз јужна Украина, украинскиот претседател Володимир Зеленски предупреди дека руската инвазија на...

Бундесбанк: Забраната за увоз на руски енергенси може да ја турне...

0
Целосната забрана за увоз на руски енергенси може да ја турне германската економија во рецесија, предупреди денеска Централната банка, истакнувајќи дека...

Медведев: Европа ја чекаат празни полици, бран криминал, хиперинфлација и банкрот

0
Дмитриј Медведев, поранешен руски премиер и потпретседател на Советот за безбедност на Русија, вели дека „европскиот финансиски систем не е стабилен“...

Макрон: Путин реши да не запира

0
Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека неговиот руски колега Владимир Путин „решил да не запре“...

Руски ракети погодија железничка станица

0
Украинските железници известија дека две руски ракети погодиле железничка станица во Краматорск во источна Украина....

Зеленски: Руските лидери да одговараат за злосторства врз цивилите

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека сите руски лидери ќе одговараат за воените злосторства во Украина. Во интервју за турската телевизија...

Данска протера 15 руски дипломати, Москва се закани со реципроцитет

0
Данска соопшти дека протерува 15 руски дипломати по извештаите за наводните злосторства извршени на руските...