таг: Рускиот

Украинско разузнавање: Запален руски ракетен брод во близина на Калининград

0
Рускиот ракетен брод Серпухов, кој беше закотвен во ексклавата Калининград на Балтичкото Море, беше запален на 8 април, тврдат извори од военото разузнавање...

Бројот на жртвите во воздушниот напад во Харкив се искачи на...

0
Во Харкив пораснал бројот на жртви од рускиот напад на 18 лица, соопшти прес-службата на Регионалното обвинителство во Харкив, пренесува Укринформ. ...

Јавното објавување на претепаните осомничени терористи покажува до кој степен руското...

0
Рускиот претседател Владимир Путин за првпат призна дека „радикалните исламисти“ го извршиле нападот на концертната сала во близина на Москва, истовремено инсистирајќи дека...

Зеленски: Путин сите ги смета за терористи освен себеси – тој...

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски повторно ги отфрли обвинувањата на рускиот претседател Владимир Путин дека Украина била вмешана во терористичкиот напад во предградијата на...

Кијив го отфрли лажното и апсурдно тврдење на Путин дека Украина...

0
Украинското воено разузнавање остро ги отфрли коментарите на рускиот претседател Владимир Путин за наводната вмешаност на Украина во вчерашниот терористички напад во концертната...

Навални: Судот ја одби тужбата против затворот за да не се...

0
Јулија Навални, сопругата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, денеска изјави дека судот ја отфрлил тужбата против затворот во кој тој почина, бидејќи,...

Нови податоци за жртвите од рускиот ракетен терор: Бројот на жртвите...

0
Пристигнаа нови информации за жртвите по рускиот ракетен терор денеска во Одеса. Засега се знае дека загинале 16 лица, меѓу кои и вработен...

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: 14 убиени и 55 ранети во Одеса во...

0
Украинските власти денеска соопштија дека бројот на загинати во рускиот ракетен напад врз пристанишниот град Одеса на Црното Море се искачи на 14,...

САД ги осудуваат руските избори на окупираните украински територии

0
Соединетите Држави ја осудуваат организацијата на рускиот режим на избори на привремено окупираните територии на Украина и велат дека сите оние кои се...

Лагата може да е глупава, провидна и плитка, но пропагандата може...

0
ЏАБИР ДЕРАЛА Паралелно со обновената офанзива на рускиот агресор во Украина почна и нова офанзива на рашистичката пропаганда. Очекувано, пропагандата е...