таг: Русија

Го викаат „Руско злато“: Ова се деталите за луксузниот автомобил што...

0
Претседателот на Русија, Владимир Путин, на севернокорејскиот лидер, Ким Џонг Ун, му подари луксузен автомобил „Аурус“, потврди портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Претходно, севернокорејските...

ЕУ официјално го воведе 13. пакет санкции против Русија

0
Советот на ЕУ денеска ги одобри новите санкции против Русија, кои првично беа одобрени во завчера, изјави високиот претставник на ЕУ за надворешна...

ЕУ со нов пакет санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...

СЕПО: Русија е најголема закана за безбедноста на Шведска

0
Русија е главната меѓународна закана за безбедноста на Шведска, а нејзините непријатели во странство може да се обидат да го искористат зголемениот ризик...

ЕУ со нови санкции за Русија

0
Европска Унија денеска 13 пат воведе санкции кон Русија во пресрет на втората годишнина од инвазијата на Москва врз Украина, соопшти Белгија, која...

Украинското воено воздухопловство ноќеска собори 13 од 19-те беспилотни летала лансирани...

0
Русија во текот на ноќта истрела 19 беспилотни летала и шест проектили кон Украина, а украинските системи за ПВО уништија 13 од беспилотните...

Русија е сѐ поблиску до наоѓање на вакцина против рак

0
Русија е се поблиску до создавање вакцини против рак, изјави претседателот Владимир Путин и додаде дека може да се смета на нивна рана...

Русија воведува санкции за 18 британските функционери, историчари и академици во...

0
Русија во обид да ја минимизира поддршката што ја даваат видни Британски личности на воените напори на Кијив во борбата за деокупација на...

Русија лансираше 45 дронови кон Кијив и југот на Украина, соборени...

0
Во текот на ноќта, Русија изврши напади со беспилотни летала врз Кијив и јужна Украина, објави денеска Укринформ. Украинските воздухопловни сили...

Русија изврши уште еден масивен ракетен напад врз Украина, Борел утрото...

0
Утрото на 7 февруари Русија изврши уште еден масивен ракетен напад врз Украина. Силите за противвоздушна одбрана дејствуваа во Кијив и други градови...