таг: Речиси

Во Европа без работа се 2 милиони луѓе повеќе отколку во...

0
Речиси два милиони повеќе луѓе во Европа сега се без работа, во споредба со 2019 година. Можеби најтешката ситуација по ова прашање е...

Анкета: Италијаните ја поддржуват владата на премиерот Конте

0
Речиси 80 ​​проценти од анкетираните Италијанци, без оглед на партиската припадност, сметаат дека „сега не е време за политичка криза“, пишува весникот „Ил...

Оваа билка може да излечи речиси сè!

0
Речиси и да нема друга билка во природата чиј спектар на делување е толку широк, а истовремено претставува лек за најразлични заболувања. Станува...

Речиси 100.000 Израелци вакцинирани за еден ден

0
Речиси 100.000 Израелци се вакцинирани за еден ден, што е нов дневен рекорд од почетокот на вакцинацијата против коронавирусот во таа земја, на...

ЦРН РЕКОРД ВО САД: За првпат во историјата над три милиони...

0
Годината која веќе речиси е зад нас е убедливо најсмртоносна година во досегашната историјата на САД, каде што по првпат има повеќе...

Пробајте, здраво е! Оваа храна содржи многу енергија, а малку калории

0
Денес можете да купите речиси сè, од пијалаци, до бисквити со разни семки, но што од тоа е навистина добро за вашето...

ИОМ: Секој ден во маршрутите кон Европа загинуваат по најмалку петмина...

0
Речиси 1.800 мигранти годинава ги загубија своите животи на патиштата за Европа или во рамките на Стариот континент, и покрај ограничувањата на...

Федерер го победи Најки и го врати својот заштитен знак

0
Судскиот спор траеше речиси две години. Рожер Федерер конечно по судски пат го врати својот препознатлив знак „РФ“. Швајцарецот привремено ја...

Истражување за достапноста на анти-ковид вакцината: Секое четврто лице во светот...

0
Речиси едно од четири лица може да не примаат вакцина против ковид-19 до 2022 година, затоа што богатите земји со помалку од...