таг: Референдумот

Барселона го започнува проектот вреден милијарда и пол евра

0
На референдумот во неделата Барселона го одобри новиот финансиски план вклучувајќи дополнителни милијарда и пол евра, кој ќе му овозможи на клубот да...

Орбан распиша референдум, постави неколку прашања и ги повика Унгарците да...

0
Референдумот треба да се одржи како дел од отпорот по притисокот на Европската унија – Унгарија да...