таг: рекордот

ПОСТАВИ НОВ РЕКОРД: Екстремен авантурист пливал 52,5 часа по Лох Нес

0
Рос Едгли го собори рекордот за најдолго пливање на отворено во Лох Нес. „Патеката“ долга 79 километри ја исплива за 52 часа и...

Бијонсе ја освои првата номинација за „Оскар“

0
Откако лани го собори рекордот за најмногу добиени „Греми“ награди, поп-пејачката Бијонсе годинава ја освои и својата прва номинација за „Оскар“ за најдобра...

Атланта со рекорд во НБА лигата

0
Кошаркарите на Атланта поставија рекордот во НБА-лигата по прецизни удари за три поени во една четвртина без...

Новак Ѓоковиќ го стигна рекордот на Роџер Федерер

0
Новак Ѓоковиќ стигна до рекордот на Роџер Федерер со 310 недели на врвот на АТП-листата. ...

„Гранде“ Пандев го израмни рекордот во италијанската Серија А

0
Македонскиот репрезентативец го израмни рекордот по бројот на настапи од клупата во најсилното италијанско првенство. Горан Пандев настапи од...