fbpx

таг: Ред

Седлоски: Добивме поволен ривал, но нема да се залетаме

0
Фудбалерите на Шкупи ќе се судрат со Линколн Ред Импс од Гибралтар во првото претколо на Лигата...

Салцбург има големи проблеми: Дури 15 заразени пред средбата со Баерн

0
Актуелниот австриски фудбалски шампион Ред Бул Салцбург има големи проблеми со коронавирусот. Во клубот се заразени дури...

Баскет Кам, втора година по ред освојуваат Куп на Македонија

0
Баскет Кам втора година по ред е освојувач на македонскиот кошаркарски куп во женска конкуренција. Во големото...

Ф1 – Отфрлени жалбите на „Мерцедес“, Ферстапен шампион за 2021 година

0
Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен и официјално е светски шампион во Формула 1 за 2021. Холанѓанецот успеа...

Калуѓерка од САД проневерила над 800.000 долари

0
Калуѓерка од сестринскиот ред на Свети Јосиф од Карондел, која беше и директорка на католичко училиште во Калифорнија, е осудена на една година...

Калуѓерка зависна од коцкање проневерила пари- со нив играла во казино...

0
Калуѓерка од сестринскиот ред на Свети Јосиф од Карондел, која беше и директорка на католичко училиште во Калифорнија, е осудена на една година...

Јувентус не застанува, по Влаховиќ нов играч во Торино

0
Фудбалерот од средниот ред во јуни ќе биде слободен фудбалер, а веќе и јавно објави дека не планира да го продолжи договорот со...

Вајналдум не планира наскоро да го напушти ПСЖ

0
Фудбалерот од средниот ред на Пари Сен-Жермен, Жоржињо Вајналдум, откри дека не планира да го напушти тимот во скоро време. Во англиските...

Гави ќе го продолжи договорот со Барселона до 2026 година

0
Играчот од средниот ред на Барселона, Гави е блиску до продолжување на договорот со клубот. Преговорите меѓу двете страни се во напредна фаза....

Барселона сака одговор од Дембеле за продолжување на договорот до натпреварот...

0
Иднината на играчот од средниот ред на Барселона, Усман Дембеле се уште е неизвесна. Клубот бара јасен одговор од играчот за продолжување на...