таг: регионот

Русија започна нови напади врз регионот Киев и Миколаев

0
Русија денеска изврши напади врз критичната инфраструктура во регионот на главниот град на Украина и...

Киев: Повеќе од 5.000 руски војници се опколени во градот Лиман,...

0
Над 5.000 руски војници се опколени во градот Лиман, регионот Доњецк во Украина. Ова го...

САД: „Русија планира напади врз цивилни и владини објекти“

0
Украина соопшти дека Русија го бомбардирала регионот Запорожје, дом на најголемата нуклеарна централа во Европа,...

Украина: „Дајте ни артилерија, ќе си го вратиме Северодоњецк за 2...

0
Војната во Украина продолжува со жестоки борби во регионот на Северодоњецк каде украинските војници тврдат дека напредувале во жестоките улични борби....

И Луганск полека паѓа, Русите бомбардираа 40 украински градови

0
Руските сили бомбардираа десетици градови во регионот Донбас и се приближуваат до два клучни града во тој регион – Северодоњецк и...

Жестоки борби во регионот Донбас во Украина

0
Жестоки борби во регионот на Донбас. Руските трупи окупираа индустриски град и ги интензивираа напорите да го опколат и окупираат градот...

Напад на железничка станица, 52 жртви

0
Преживеаните од ракетниот напад на железничката станица Краматорск во регионот Донбас во Украина, раскажуваат за ужасните сцени што ги виделе по...

Италија на паровите ќе им плати 2.000 евра за свадба во...

0
Регионот во централна Италија им нуди на паровите грант од 2.000 евра за организирање свадби во областа во обид да го зајакне бизнисот...

Лавров се сомнева – во Донбас има платеници од Албанија, Косово...

0
И покрај најавената деескалација на теренот, гранатирањето на градинка во регионот на Донбас стана повод за нови меѓусебни обвинувања на Москва...

Ѓоковиќ се соочува со затворска казна до – пет години?

0
Според австралискиот „Ејџ“, кој во регионот е пренесен од телевизијата „Н1“, службеници од имиграциската служба го разгледуваат кршењето на изолацијата од страна...