таг: реакција

Лекорну: Европските „сили за брза реакција“ треба да бидат формирани следната...

0
Европските „сили за брза реакција“, кои вчера ги спомна францускиот претседател Емануел Макрон и кои ќе бидат наменети за операции како што е...

Кремљ: Украина ја саботираше браната

0
Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, во првата реакција на уништувањето на браната Каховка,...

Сали Бериша: „Еди Рама постојано му забива ножеви на Косово“

0
Паралелно со заедничката парламентарна седница на Албанија и Косово, со реакција се јави лидерот на...

Рама: Конечно нема пречки за преговорите на Албанија со ЕУ, в...

0
Албанскиот премиер Еди Рама со реакција по одобрувањето на францускиот предлог во Собранието на Северна Македонија, велејќи дека конечно повеќе „нема...

Официјален Париз: Следните денови ќе бидат одлучувачки за отворање на преговорите...

0
Француското Министерство за надворешни работи во реакција испратена на прашање на дописникот на МИА, потврдува дека официјален Париз останува мобилизиран...

Русија: Исклучувањето од Советот за човекови права на ОН е нелегално

0
Москва излезе со реакција на денешната одлука на Генералното собрание на Обединетите Нации, кое одлучи...

Србија очекува притисок од Западот поради Украина

0
Во првата реакција по случувањата во Украина, претседателот на Србија Александар Вучиќ, рече дека тензичната ситуација и признавањето на двата региона...

Што мора да знаете за вакцината против ковид-19 ако страдате од...

0
Главоболката е веќе позната реакција на вакцината против ковид-19, а што значи тоа за оние кои страдаат од мигрена? За...