таг: распоредот

Распоредот на натпревари во групната фаза на Мундијалот

0
Распоредот на натпревари во групната фаза на Мундијалот е познат по јунските интернационални бараж натпревари. За првпат во историјата ќе гледаме мундијалски натпревари...

Клоп: Мора да играме на 26 и 28 декември – ова...

0
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, изрази незадоволство од распоредот на натпреварите на тимот за време на Божиќ. – Немам никакви проблеми со...

ФИБА ги одреди термините за Евробаскетот 2022 година

0
Европската кошаркарска федерација (ФИБА) го одреди распоредот на натпревари за групната фаза на Европското првенство 2022 година. Турнирот кој ќе се одржи во...

Последните 2 месеци од оваа година ќе бидат полни со изненадувања:...

0
Како што велат астролозите, распоредот на планетите и аспектите на небото до крајот на оваа 2021 година ќе им донесе големи изненадувања на...