таг: распоредени

Нетанјаху вети силен, цврст и прецизен одговор по нападите во Ерусалим

0
Нетанјаху рече дека ќе бидат распоредени дополнителни полициски и воени сили и ќе започне собирање разузнавачки информации, конфискација на нелегалното оружје,...

Во Сиднеј војска проверува дали се почитува карантинот

0
Во австралискиот град Сиднеј денеска на улиците се распоредени војници, за да се осигураат дека позитивните лица...

Делта сојот брзо се шири во САД – се подготвуваат теренски...

0
Дополнителни специјални медицински тимови ќе бидат распоредени на локациите каде има најмногу заразени со новиот делта сој...