таг: Расел

Тинејџерка почина од самоповредување – страдала од „негативни ефекти од онлајн...

0
Моли Расел, 14-годишна ученичка од Лондон била пронајдена мртва во нејзината спална соба откако на интернет гледала содржина поврзана со самоубиство, депресија и...

Вестбрук: Се движиме кон целта чекор по чекор

0
Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Расел Вестбрук, одговори на прашањето дали тимот е блиску до состојбата во која сака да биде пред да...

Таткото на Расел Кроу починал во авион: Персоналот се обидувал да...

0
Таткото на австралискиот актер Расел Кроу, Џон Александар Кроу, починал во текот на летот за Кофс Харбор, град во Австралија, каде и...

Вестбрук повторно оствари неверојатен трипл-дабл, но се беше залудно за Визардс

0
Расел Вестбрук излезе со уште еден неверојатен трипл-дабл ефект, но повторно беше премалку за неговите Вашингтон Визардс....