таг: Раперот

Eминем се појави во омилената детска игра „Фортнајт“

0
Раперот Еминем е новиот херој во популарната игра „Фортнајт“ (Fortnite). Имено, компанијата „Епик гејмс“ (Epic Games) официјално потврди дека ликот на раперот...

Канје повторно ќе се кандидира за претседател на САД

0
реклама Раперот Канје Вест (46) повторно планира да се кандидира за претседател на Соединетите...

Еминем слави роденден – денес полни 50 години

0
Раперот Еминем денес го слави својот 50-ти роденден. Еден од најпознатите рапери е роден на 17 октомври 1972 година. Неговото вистинско име...

Дали ова е новиот пар меѓу славните? Светските медиуми не престануваат...

0
Раперот Канје Вест по разводот од Ким кардашијан наводно се гледа со манекенката Ирина Шајк, пишува трач-страната „Deux Moi“. Оваа...

Џеј Зи и Бијонсе за родителството: Најважната работа за едно дете...

0
Неодамна раперот Џеј Зи прозборе за родителството на трите деца кои ги дели со неговата сопруга Бијонсе, Блу Ајви и близнаците Руми...

ФОТО: Ким веќе се шета со новото момче, а Канје не...

0
Додека старлетата и раперот се во процес на развод, се шпекулира дека Ким Кардашијан веќе има ново момче, а нејзиниот сè уште...

Канје Вест „недостапен“ за Кардашијан: Раперот го променил својот телефонски број,...

0
Раперот Канjе Вест ги прекинал сите контакти со ријалити ѕвездата Ким Кардашијан, па сега таа е принудена да комуницира со нејзиниот поранешен...

Принц од Саудиска Арабија нуди 10 милиони долари за да помине...

0
Раперот Канје Вест доби неочекувана понуда од младиот син и наследник на саудискиот крал Салман, принцот Мохамед. Имено тој нуди вртоглави 10...

Паф Диди ги плаќа сметките на семејствата погодени од коронавирусот

0
Раперот Шон Комбс, попознат како Паф Диди, ја покажа својата хумана страна и им помагаше на луѓето кои беа финансиски погодени од...

Раперот Др. Дре хоспитализиран по мозочна аневризма

0
Раперот и продуцент Др. Дре – една од најуспешните и највлијателните хип – хоп суперѕвезди е хоспитализиран откако доживеа аневризма на мозок,...