таг: рамките

Мовинкел ги изненади сите во Кортина Д’Ампецо

0
Норвешката скијачка Рагнхилд Мовинкел е победничка на супервелеслаломот што во рамките на Светскиот Kуп се одржа во...

(ВИДЕО) Нападнати фудбалерите и навивачите на ФК Башкими

0
Во рамките на 15. коло во третата Северна лига, на стадионот во скопската населба Аеродром, каде се...

Прва лига – 14 коло

0
Денеска се одиграа четири натпревари од планираните 5 во рамките на 14 коло од првата фудбалска лига...

Ермонела Јахо: Уметникот зборува со јазикот на срцето, со јазикот на...

0
„Емисијата 200“ во рамките на вечерашната емисија носи детали надвор од успехот на сопранистката Ермонела Јахо, за...

Министрите за здравство на Г7 ќе расправаат за можните нови пандемии

0
Во рамките на германското претседателство на Г7 денеска во Берлин ќе се одржи состанок на...

Маргвелашвили: Секој натпревар за нас е финале

0
ФК Шкупи на стадионот Чаир, во рамките на 21. коло од македонскиот фудбалски шампионат. ќе го пречека...

VIDEO / Пепе и Лаказет, за нова победа на Арсенал

0
Арсенал забележа голема победа со резултат 2-1 против Вулверхемптон, во рамките на 20. коло во Премиер лигата....

Џерард се враќа на „Енфилд Роуд“: Сите се возбудени!

0
Ливерпул утре ја пречекува Астон Вила во рамките на 16. коло во Премиер лигата, меч кој е посебен затоа што Стивен Џерард се...

Челси минимално, Волзбург триумфира над Салзбург

0
Фудбалерите на Челси го совладаа тимот на Малме во рамките на четвртото коло од Групата Х во ЛШ. За разлика од претходниот...

ПМФЛ: Академија Пандев ја пречекува Шкендија

0
Во рамките на 10. коло од Првата македонска фудбалска лига, денес се закажани 5 натпревари. Брегалница на домашен терен ќе ја пречека екипата...