таг: рамките

ВИДЕО: „Лисиците“ на врвот, Роџерс за првпат слави против Челси!

0
Вечерва во рамките од 18 коло во Премиер лигата составот на Лестер на домашен терен со резултат 2:0 беше подобар од Челси....

ВИДЕО: Барди од клупата го гледаше ремито на Леванте!

0
Денеска во рамките од 19 коло во најсилното шпанско првенство ремизираа Кадиз и Леванте (2:2), а кај гостите на клупата за резерви...

ВИДЕО: Тотенхем сигурен кај „фенерџијата“, мајсторија на Ндомбеле!

0
Во рамките од 19 коло во Премиер лигата екипата на Тотенхем ја оправда фаворитската улога на гостувањето кај Шефилд јунајтед (1:3)....

ВИДЕО: Македонскиот репрезентативец Даци со два гола против Галатасарај!

0
Денеска во рамките од 17 коло во најсилното турско првенство екипата на Коњаспор приреди изненадување совладувајќи го Галатасарај на домашен теренсо...

ВИДЕО: Лидс им се врати на победите, цел меч за Алиоски!

0
Денеска во рамките од 15 коло во Премиер лигата екипата на Лидс славеше на домашен терен со 1:0 против Барнли на „Иланд...

ВИДЕО: Голот на Стерлинг доволен за радост на „граѓаните“!

0
Во саботното дерби во рамките од 14 премиерлигашко коло Манчестер сити запиша три бода на гостувањето кај Саутемптон. „Граѓаните“ славеа...

ВИДЕО: Јуве само до бод, Роналдо утна пенал, се посрамоти Мората!

0
Вечерва во рамките од 12 коло во најсилната италијанска Серија А во Торино ремизираа екипите на Јувентус и Аталанта (1:1). ...

ВИДЕО: Бензема го спаси Реал, и со 10 играчи не се...

0
Во рамките од 19 коло во најсилното шпанско првенство екипата на Реал Мадрид со конечен резултат 3:1 триумфираше на домашен терен против...