таг: раководство

Маск ја укина политиката на Твитер за борба против дезинформации за...

0
Компанијата Твитер, која е под раководство на контроверзниот милијардер Илон Маск, прекина да ја спроведува...

Дали е ова тајно гласање: Лекарската комора дели обележани гласачки ливчиња

0
Денеска се изборите за раководство на Лекарската комора. Избори проследени со скандали, притисоци, уцени и закани небаре се парламентарни. Целта на скандалите што...

Двајца кошаркари го засилуваат Кожув

0
Откако шестмина играчи го напуштија гевгелискиот прволигаш, новото раководство на клубот го почна процесот на обнова на тимот. По Тревон Бродвеј и...