таг: работници

Здравствените работници утре на протест пред Министерството за здравство

0
Здравствените работници утре излегуваат на протест пред Министерството за здравство за да го искажат незадоволството од непотпишувањето на анексот на колективниот договор. ...

Запреа камионите со помош во северниот дел на Газа од смртоносниот...

0
По воздушниот напад во кој загинаа седум хуманитарни работници, ниту еден од малкуте камиони со помош не пристапува во северниот дел од Газа,...

Хуманитарната помош за Газа вратена на Кипар по убиството на седуммината...

0
По смртта на седуммината работници на Светската централна кујна (WCK) за време на израелски воздушен напад во понеделникот вечерта, бродскиот конвој со 240...

Седуммина хуманитарни работници убиени во израелски напад во Газа додека доставувале...

0
Странски државјани се меѓу седумте хуманитарни работници убиени во израелски воен напад додека им доставувале храна на гладните цивили во Газа, соопштија непрофитната...

Ново труење на работници во фабриката во Алексинац

0
Нова група од 58 работници од фабриката „Магна“ од Алексинац синоќа дошле во...

Несреќа на градилиште во Хамбург, има загинати

0
Најмалку пет работници загинале во понеделникот во северниот германски град Хамбург кога се...

Агенцијата за храна на ОН дистрибуира помош во областите погодени од...

0
Хуманитарните работници стигнaле до некои области погодени од земјотресот во западен Авганистан и...

Здравствените работници обвинуваат дека се дискриминирани: Бараме итно покачување од 30...

0
Независниот синдикат на здравствени работници при Конфедерацијата на синдикални организации на Македонија по примерот на склучените колективни договори во неколку други државни институции...

Здравствени препораки за да имате лето без проблеми

0
Здравствените работници ги советуваат граѓаните да бидат внимателни и да се заштитат од силните сончеви зраци и летните горештини. Дел од главните препораки...

Во Лисабон протест на неколку илјади државни службеници и работници за...

0
Неколку илјади државни службеници и работници од приватниот сектор од цела Португалија се...