таг: работи

Спасовски: Решението на односите меѓу Косово и Србија е од пресудно...

0
Македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека позитивниот исход...

Чернева: Можни промени во ЕУ во следните 10 години

0
Потпретседателката на Европскиот совет за надворешни работи и некогашна портпаролка на порнешниот шеф...

Посебен режим на сообраќај во Скопје

0
реклама Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска од 08:30 до 12:30 часот поради...

Перез работи на потенцијални засилувања, одвоени 200 млн евра

0
Фудбалскиот клуб Реал Мадрид напорно работи на засилувања пред сезоната 2023/24. Иако тимот се бори за трофеи во Лигата на шампионите и во...

Лавров отпатува во САД, летот онлајн го следеле три милиони луѓе

0
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров отпатува во САД, а неговиот лет онлајн преку „Флај трејд“ го следеле три милиони...

Министрите од Г7 со критика за руската „нуклеарна реторика“, ја повикаа...

0
Министрите за надворешни работи на групата седум најразвиени земји (Г7) ги осудија неодамнешните...

Москва реагира за оружјето од АРМ за Украина

0
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова за тамошните медиуми оцени дека испраќањето воена помош на земјава за Украина...

Жозеп Борел денеска и утре во посета на Албанија

0
Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и...

Кулеба: Испораката на борбени авиони нема да се случи „во скоро...

0
Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба изјави дека не очекува Киев да добие борбени авиони „во скоро време“ поради логистички...

Кратка средба Блинкен-Лавров на самитот на Г20

0
Американскиот државен секретар Антони Блинкен и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров...