таг: промена

ЕПП сака „поделба“ на функцијата висок претставник за надворешна политика и...

0
Европската народна партија (ЕПП) сака промена во ресорот за надворешни работи и одбрана во следниот состав на Европската комисија, предлагајќи укинување на сегашната...

Руските пратеници усвоија закон против трансродовите лица

0
Руските парламентарци усвоија закон со кој се забранува промена на полот...

Која фризура најмногу одговара на вашиот хороскопски знак?

0
реклама АКО барате некаква промена во вашиот живот, новата фризура е најбезбедниот избор. Со нова...

Благ пораст на еврото во однос на доларот

0
Курсот на еврото денеска е со мала промена во однос на доларот. Во меѓубанкарската трговија...

Големи промени: Доаѓа сосема нов Фејсбук

0
Претходно Мета најави голема промена на Фејсбук во однос на начинот на кој се прикажуваат содржините на оваа мрежа, а на некои корисници...

ИОК може да ги ревидира правилата за прием на Олимпијадата на...

0
Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) работи на можноста за промена на антиепидемиските правила за спортистите кои неодамна закрепнала од коронавирусот да можат да учествуваат...

Инстаграм воведува голема промена: Корисниците веќе ја мразат- еве за што...

0
Голема промена на Инстаграм! Експертот за социјални мрежи, Мет Навара, на својот профил на Твитер објави дека Инстаграм воведува голема промена во...

„Фејсбук“ ја објави причината за шестчасовниот пад

0
Фејсбук ја обвини „погрешната промена на конфигурацијата“ за речиси шестчасовна блокада што спречи 3,5 милијарди од нивните корисници да пристапат до социјалните медиуми...

Неисправна промена на конфигурацијата причина за падот на Фејсбук

0
Фејсбук ја обвини „погрешната промена на конфигурацијата“ за речиси шестчасовна блокада што спречи 3,5 милијарди од нивните корисници да пристапат до социјалните медиуми...

Косово загрижено за нон-пејперот што предвидува промена на границите на Балканот

0
Косово е загрижено за нон-пејперот што предвидува промена на границите на Западен Балкан. Шефицата на косовската дипломатија,...