fbpx
3 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: Продолжуваат

Во пресрет на изборите бугарските партии ја заоструваат реториката кон Македонија

0
Со приближувањето на парламентарните избори, политичките партии во Бугарија продолжуваат да ги зацврстуваат своите негативни ставови кон Македонија. Министерката за надворешни работи Екатерина...

Поранешниот албански претседател, Нишани го нарече Рама адвокат на туѓи интереси

0
Во Албанија продолжуваат реакциите во врска со прашањето за проширување за 12 милји во Јонското Море, откако Грција пред два...

ЛСИ: Рама продаде дел од албанските територијални води

0
Продолжуваат реакциите во Албанија по веста дека Грција усвоила декрет за проширува на територијалните води за 12 милји во Јонско...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
75 %
3.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави