fbpx
12 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: прогласувањето

Косово ја одбележува 13-годишнината од прогласувањето на независноста

0
Косово денеска ја одбележува 13-годишнината од прогласувањето на независноста. И покрај пандемијата, овој ден собра многу граѓани на плоштадите во Приштина. Централната манифестација...

Трамп одобри вонредна состојба за Вашингтон

0
Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри прогласувањето вонредна состојба за Вашингтон, кое треба да трае до 24...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
58 %
7.2kmh
0 %
саб
11 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави