fbpx

таг: пријателство

Моќна приказна за пријателството

0
Вистинското пријателство е реткост во денешно време. Ако имате вистински пријатели, вие сте среќни луѓе. Но, за истото да го задржите мора да...

„Иста судбина“ е името на првата заедничка песна на Сузана Турунџиева...

0
За искреното пријателство на хероината од филмот „Медена Земја“, Атиџе Муратова и нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева пишувавме многупати....