таг: причини

Бродот со хуманитарна помош за Газа отплови од Кипар

0
Со задоцнување од неколку дена поради технички причини, бродот „Open Arms“ со околу 150 тони хуманитарна помош за Газа рано утрово отплови од...

Ран знак на деменција може да се открие при туширање

0
Деменцијата е една од водечките причини за смрт во светот, така што нејзиното откривање во рана фаза може да им помогне на луѓето...

Дали треба да ја миеме косата со шампон?

0
реклама Нема медицински причини зошто треба да ја миеме косата со шампон, пишува порталот Go...

Овие хороскопски знаци имаат отворен ум и сакаат сè ново и...

0
ИМА многу причини зошто е добро да имаме човек со отворен ум во нашите животи. Таквата личност би можела да ни се најде...

Луѓето родени во овие знаци најчесто ја менуваат работата

0
Има МНОГУ причини зошто луѓето сакаат да ја сменат работата и не мора да бидат поврзани само со пари или повисока плата. Во...

Дали сте слушнале за „sleep tourism“? Што значи и како изгледа...

0
Патуваме од различни причини. Некогаш од што сакаме, а понекогаш едноставно мораме. Патуваме за да видиме и научиме нешто ново, посетуваме места што...

Пајаците не треба да се убиваат- ова се причините!

0
Постојат повеќе причини поради коишто никогаш не треба да се убива пајак, дури и ако тој во мигот се чини како „најголемата опасност“...

Салата со лук и краставици: Необична, но многу добра за здравјето,...

0
Постојат многу причини да започнете да ја консумирате оваа салата со лук и краставица. Таа е малку необична, но со сигурност ќе...

Ристовски: Подготвен сум за Кил, дали ќе бранам зависи од тренерот

0
Голманот на Вардар, кој од здравствени причини го пропушти претходниот меч кај Алборг што црвено-црните го изгубија, сега е здрав за да биде...

Девојката го промени Верстапен, тој повеќе не вреска, добил и 10...

0
Макс Верстапен има неколку причини зошто го смени карактерот. Овој 23-годишник засега се снаоѓа одлично. Вои во генералниот пласман. Победи во Имола...