таг: претстојното

Нема среќа, Ројс го пропушта СП во Катар

0
Германскиот репрезентативец Марко Ројс нема да учествува на претстојното Светско првенство поради повреда со која се здоби...

Пет позитивни во македонската ракометна репрезентацијата пред заминувањето на ЕП

0
Во рамки на подготовките за претстојното Европско првенство, македонските репрезентативци утрово се на последниот тренинг пред заминување...

Добри вести: Сите ракометари и стручниот штаб негативни на коронавирус

0
Додека речиси сите учесници на претстојното Европско првенство имаат проблеми со позитивни на коронавирус, македонската ракометна репрезентација нема ниту еден негативен тест. ...

Шпанија без Агинагалде, Ентрериос и Македа, но Кањелас се враќа

0
Ракометната репрезентација на Шпанија ќе го брани трофејот на претстојното Европско првенство 2022 година, кое ќе се одржи во Словачка и Унгарија. ...

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО2022

0
Европската ракометна федерација (ЕХФ) одлучи на претстојното Европско првенство, на кое пласман обезбеди и македонската репрезентација, право на настап да имаат само ракометари,...