таг: претставничка

Русија побара седницата на СБ на ОН за Украина да се...

0
Постојаната претставничка на Малта во Советот за безбедност на Обединетите нации, Ванеса Фрејзер, земјата која...

Андреа не се пласира во финалето на Евровизија

0
Нашата евровизиска претставничка, Андреа Коевска, која на втората полуфинална вечер настапи со песната Circles (Кругови) на Александар Масевски, не се пласира во големото...

Ова е тешката животна приказна на евровизиската претставничка на Холандија

0
Холандската претставничка на овогодинешната Евровизија е претставена под псевдонимот С10 и е позната пејачка, раперка и текстописец. Својата музичка кариера ја започна...

Преставничката на Евровизија повторно со извинување: Македонското знаме ќе продолжам да...

0
Македонската претставничка на Евровизија, Андреа Коевска на својот Инстаграм профил денеска повторно се извини по повод скандалозното фрлање на македонското знаме за време...

СКАНДАЛ: Нашата претставничка на Евровизија го фрли македонското знаме на земја!

0
Македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска го фрли македонското знаме на земја. Имено, според видеото Андреа се фотографираше со знамето на Македонија, а...

Овој хороскопски знак е создаден да биде победник

0
Типична претставничка од групата на земјени хороскопски знаци која цврсто стои на земјата и не е склона на фантазирање туку живее...