fbpx

таг: Претседателот

Битиќи: Петтиот пакет на мерки е во духот на заздравување и...

0
Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација на економските ресори, Фатмир Битиќи, денеска се сретна со претставници на Независната...

(Видео) Вучиќ најави пристигнување на 1.000.000 вакцини

0
Претседателот на Србија најави дека за еден месец во Србија ќе пристигнат уште милион дози вакцини против коронавирус. ...

ВИДЕО |„BCI“ технологијата ќе направи револуција: Реалниот свет нема да биде...

0
Претседателот на гигантот за видео игри „Valve“ откри дека компанијата работи на развивање на „BCI“ технологија (Brain-Computer Interface) велејќи дека ќе направи...

Заев: По 30 години, ќе успее проектот Чебрен вреден до 800...

0
Претседателот на Владата, Зоран Заев, во вечерниот дел од дебатата на седницата за пратенички прашања зборуваше за планот „Акција 21“ на Владата, со...

Вучиќ: Србија договори набавка на 6,5 милиони вакцини, но не може...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денес дека е лут и нервозен секогаш кога размислува за вакцинирањето, бидејќи Србија досега договорила набавка од...

Прв телефонски разговор Путин-Бајден, еве за што разговарале

0
Претседателот на САД, Џо Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин, првпат по изборот на Бајден одржаа телефонски разговор. Од Белата куќа изјавија...

Претседателот на Атлетико за Суарез: Отсекогаш знаевме дека е најдобриот центарфор...

0
Претседателот на Атлетико, Енрике Серезо по мечот со Валенсија (3:1) ги процени шансите на тимот за победа во Ла Лига и ја коментираше...

Бајден воведе ограничен влез во САД за граѓани од овие држави!

0
Претседателот на Соединетите Американски Држави Џо Бајден повторно го воведе ограничувањето за влез во САД за лицата кои не се Американци, а доаѓаат...

Франција повторно пред клуч?

0
Претседателот на Научниот совет задолжен да ја советува француската Влада за епидемијата со Ковид-19, Жан-Франсоа Делфреси, поради ургентната состојба со доаѓањето на новите...

Новиот корона вирус пристигна и во Србија

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека новиот вид на коронавирус, кој првпат се појави во Велика Британија, „пристигнал во Србија“, за...