таг: препорачува

Маските се вратија, Министерството за здравство препорачува да се носат поради...

0
Министерството за здравство препорачува повторно да се носат заштитните маски, со цел населението во Македонија да се заштити од екстремно загадениот воздух. ...

ИЈЗ препорачува бремените жени, доилките и оние кои планираат да забременат...

0
Вакцинацијата против ковид-19 се препорачува за трудници во Македонија. Сите кои имаат 18 години и се постари од 18 години, вклучително и оние...

СЗО препорачува да се укинат забраните за патување

0
СЗО препорачува укинување или ублажување на меѓународната забрана за сообраќај, наведувајќи ја како причина неефикасноста од тие мерки за сузбивање на ширењето на...

Шведска ја одби „Модерна“ – Еве со што ќе ги вакцинираат...

0
Шведската Агенција за јавно здравје соопшти дека ја препорачува за аплицирање вакцината „Комирнати“ на „Фајзер/Бионтек“...

ВНИМАВАЈТЕ: СЗО предупреди на опасностите од електронските цигари и повика на...

0
СЗО им препорачува на владите да преземат се што можат за да спречи непушачите да имаат пристап до електронска цигара, плашејќи се од...

Европратениците гласаа „ЗА“ Бугарија и Романија да влезат во Шенген зоната

0
Европскиот парламент денеска усвои извештај со кој се препорачува прием на Бугарија и Романија во шенген зоната....