таг: пренесуваат

Украина планира да произведе еден милион дронови што пренесуваат слика во...

0
Украина планира да произведе еден милион беспилотни летала што пренесуваат слика во живо (дронови со поглед на прво лице (FPV) следната година, изјави...

Болестите кои се пренесуваат од животни ќе убијат 12 пати повеќе...

0
Одредени болести кои се пренесуваат од животните на луѓето може да убијат 12 пати повеќе луѓе до 2050 година отколку во...

Секој трет имигрант кој го минува Ла Манш е Албанец, тврдат...

0
Британските медиуми пренесуваат дека секој трет имигрант кој илегално го минува Ла Манш и стигнува на британска територија е Албанец, јави...

Нова битка на Барса и ПСЖ: Парижани подготвуваат нов договор за...

0
Барселона и ПСЖ влегуваат во нова битка за Лео Меси, пренесуваат француските медиуми. Каталонците изразија голем интерес...

Димитриевски во Ал НАСР во Саудиска Арабија

0
Како што пренесуваат медиумите во Шпанија, македонскиот голман, Столе Димитриевски, ќе игра во фудбалскиот шампионат во Саудиска...

Лампард се поблиску до кормилото на Евертон

0
Медиумите во Англија пренесуваат дека прашање на време е кога Френк Лампард ќе стане менаџер на Евертон. Веднаш откако ќе стане тренер...

Чави побарал три засилувања, Барселона веќе го договори првото

0
Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Чави побарал од Барселона три засилувања до крајот на овој месец, „каталонците” веќе го договориле првото, се работи...

Влаховиќ бара богатство за да направи трансфер во јануари

0
Медиумите од Англија пренесуваат дека Душан Влаховиќ побарал 200.000 фунти неделна плата или нешто над 10 милиони фунти годишно за да направи трансфер...

Чави се договорил со Барса и побарал две големи засилувања во...

0
Неколку извори пренесуваат дека Барселона и Чави се договориле, легендата ќе го наследи Роналд Куман на кормилото и веќе се кројат планови како...

Бекам ќе добие 180 милиони евра за да биде лицето на...

0
Медиумите од Англија пренесуваат дека Дејвид Бекам договорил богата соработка со Катар, легендата на Манчестер јунајтед ќе биде лицето на Светското првенство во...