таг: презема

Италијанскиот тренер по четврти пат седнува на клупата на Сион?!

0
Информацијата дека Паоло Трамецани го презема тимот на швајцарски Сион можеби и не е најбомбастичната...

Шведска го презема претседавањето со ЕУ

0
Шведска од денеска го презема европретседавањето. Во наредните шест месеци Стокхолм ќе претседава со Советот...

Инзаги: Јас сум виновен, но Интер ќе се врати посилен по...

0
Тренерот на италијанскиот калчолигаш Интер, Симоне Инзаги ја презема одговорноста за очајниот старт на сезоната на „нероаѕурите“...

Џон Сена во цртан филм на „Ворнер брос“

0
Џон Сена ја презема главната улога во новиот долгометражен филм заснован на „Луни тјунс“. Приказната се сосредоточува на еден од ликовите (анти)херои –...

Франција го презема претседавањето со Европската Унија

0
Франција го презема кормилото на Европската Унија денеска и за следните шест месеци, и иако проширувањето на ЕУ останува табу тема...

Карл Нехамер ќе биде новиот австриски канцелар

0
Министерот за внатрешни работи на Австрија, Карл Нехамер, ја презема должноста лидер на Народната партија...

Барселона во петок ќе го добие новиот тренер?

0
Се чини дека се е готово и легендарниот Чави Ернандез го презема тренерското кормило на Барселона. Во последните денови се пишуваше многу,...

Директорката на Њукасл: Сакаме да бидеме шампиони на Англија и Европа...

0
Инвестицискиот фонд од Саудиска Арабија вчера и официјално го презема Њукасл. За директорка беше поставена 48-годишната Аманда Стивлеј која ќе ги носи...

Им ги крадат парите на милиони луѓе: Гугл откри стотици злонамерни...

0
Гугл презема се пософистицирани чекори за да ја спречи појавата на малициозните апликации на Google Play. Но, новата рунда на отстранување која опфаќа околу...

Јанша: На шести октомври ќе се одржи невообичаен самит на ЕУ

0
Словенија која од први јули го презема претседателството со Европската унија ќе организира ЕУ самит на шести...