таг: првото

Се одржа првото рочиште за судењето на Гершкович во Русија, следното...

0
Во Русија денеска се одржа првото рочиште од судењето на американскиот новинар Еван Гершкович, обвинет за шпионажа, кој беше изведен пред Регионалниот суд...

Погледнете ја албанската гордост „Шота“

0
Првиот прототип на првото оклопно воено возило „Шота“, произведено во Албанија, е претставен на меѓународниот саем EUROSATORY што се одржува во Париз. ...

Видео од првото испрашување на човекот кој пукаше 5 пати во...

0
На социјалните мрежи се споделува видео од првото испрашување на човекот кој пукаше 5 пати во Фицо. Писателот Јурај Цинтула, кој го...

Избрани првите седум поротници за судењето на Трамп на Менхетен

0
Неблагодарната работа за избор на порота за првото кривично судење на поранешен претседател на САД доби замав вчера, бидејќи седуммина Њујорчани беа избрани...

Нема избрани поротници на првиот ден од судењето на Трамп на...

0
Првото кривично судење на поранешен претседател на САД започна вчера на Менхетен, при што стотици граѓани беа повикани потенцијално да се приклучат на...

Американците ќе погубат брутален убиец со метод кој досега не бил...

0
Алабама го закажа првото погубување во Соединетите држави со азотна хипоксија, алтернатива на...

Колку долго може влажните алишта да останат во машината?

0
реклама Првото нешто што треба да направите е да проверите дали машината за перење содржи...

Ново убиство во Косово, трето за помалку од една недела

0
Првото убиство се случи минатиот петок, на 5 август, во локалот „Бон виван“ во центарот на Приштина, каде што едно лице...

Буњамин Шабани: Да останеме што подолго во Европа

0
По елиминацијата во првото коло од квалификациите за Лигата на Шампионите, македонскиот првак Струга Трум...

Работнички го доби противникот во првото коло од ЦЕВ купот

0
Одбојкарките на Работнички го дознаа противникот од првото коло од новото издание на ЦЕВ Челинџ...