таг: првите

Корисниците сè повеќе го игнорираат „Тредс“ на Цукерберг

0
По првичната возбуда во првите недели од новата социјална мрежа, Threads веќе не привлекува толку големо внимание. Марк Цукерберг и Мета го...

Еурофарм Пелистер ги дозна термините за првите четири натпревари

0
Еурофарм Пелистер ги дозна конкретните термини за првите четири натпревари од Лигата на шампионите. Македонскиот...

Панама и Мексико први полуфиналисти на Голд Купот

0
Познати се првите полуфиналисти на Голд Купот кој се игра под покровителство на КОНКАКАФ, а...

Првата пациентка што прими вакцина против рак успешно се опорави

0
Една од првите што примија вакцина против рак на јајници во едно клиничко истражување пред 11 години беше Џејми Крејс Мрсер. Со дијагноза...

Амен и Усар Томпсон влегоа во историјата на НБА

0
Тие се првите браќа кои завршија заедно во “Топ 10” на драфтот во истата година...

Албанија се спрема за Фарските Острови по победата врз Молдавија

0
Албанската репрезентација заслужено триумфираше против Молдавија и ги освои првите три бода на патот кон големиот сон, учество на ЕП во Германија во...

Дефорестацијата на Амазон годинава намалена за 31% во споредба со лани

0
Дефорестацијата на Амазон во првите пет месеци од годината откако е...

ВИДЕО / Лајпциг е првиoт финалист на германскиот Куп

0
РБ Лајпциг се првите финалисти на германскиот Куп, откако со неверојатно прво полувреме ги збришаа...

Објавени се воздушни снимки од мразот со големина на Лондон кој...

0
реклама Научниците ги објавија првите воздушни снимки на огромна санта мраз што се отцепи од...

Во САД во 2023 година од огнено оружје загинале 6.278 луѓе

0
Во првите два месеца од 2023 година во САД од огнено оружје биле убиени 6.278 луѓе, што е во просек...