fbpx
18 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: Пратеничката

Лиз Чејни и Џон Катко ќе гласаат за импичмент на Трамп

0
Пратеничката Лиз Чејни, која зазема високо место во републиканското раководство во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, изјави дека ќе гласа за отповикување на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
25 %
0.4kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави